posted by admin on wrz 19

Wśród zaproszonych na uroczystości weselne gości zawsze znajdą się dzieci. Jak zapewnić im optymalne warunki do zabawy? Osobno czy razem z dorosłymi? Jak uchronić je od kontaktu z alkoholem? To bardzo istotne kwestie, które należy rozpatrzyć na etapie organizowania wesela.

Na początku stwierdzić musimy, że na wszystkich imprezach weselnych w jakich mieliśmy przyjemność brać udział i dokonywać ich obserwacji, dzieci nie miały do dyspozycji jakieś osobnej sali czy też wydzielonego miejsce. Zajmowały miejsce przy stole razem z dorosłymi i też na wspólnym parkiecie się bawiły. Oczywiście rozsądek rodziców sprawiał, że dzieci nie miały dostępu choćby przypadkowego do alkoholu. Jak jednak sprawić by dzieci na weselu się nie nudziły? Do pewnego stopnia są one w stanie same sobie zorganizować zabawę,  ale z czasem będą z pewnością coraz bardziej znużone. Wówczas bardzo istotna jest rola lidera orkiestry – wodzireja. Powinien on zadbać również o rozrywkę dla najmłodszych poprzez organizowanie ciekawych konkursów i zabaw. Wówczas mamy pewność, że dzieci stale będą czymś zajęte i nie będą nudzić się na weselu. Można jednak również zatrudnić specjalną opiekunkę weselną, która zajmie się najmłodszymi gośćmi. W specjalnie wydzielonym miejscu na sali weselnej, będzie dbała o zorganizowanie zabawy dla dzieci. Od jej umiejętności i kreatywności będzie zależeć powodzenie tego typu przedsięwzięcia. Trzeba się jednak w tym wypadku liczyć z dodatkowymi kosztami. Zarówno w jednym jak w drugim wypadku należy jednak pamiętać, że najmłodsi nasi goście są pełnoprawnymi biesiadnikami i im również należy zapewnić optymalną rozrywkę podczas uroczystości weselnych. [Zobacz tez: gentryfikacja, weraph, kuma olszowa]

Którą więc opcję wybrać? Naszym zdaniem wynajmowanie odpowiedniej opiekunki jest opcją wartą rozważenia. W dalszym ciągu rodzice mają swoją pociechę na oku, ale również mogą być spokojni wiedząc, że opiekuje się nimi profesjonalistka. Przecież na weselu możemy być zafrasowani rozmowami z dawno nie widzianym wujkiem czy kuzynem i stracimy  z oczu nasze dziecko. Do tego alkohol sprawi, że zostaniemy pozbawieni czujności. Warto by wówczas naszą pociechą opiekował się ktoś godny zaufania.

Tags: | |

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gentryfikacja kuma olszowa weraph