posted by admin on wrz 18

Zdecydowaliście się na zorganizowanie kameralnego przyjęcia weselnego dla najbliższej rodziny? Z pewnością teraz zastanawiacie się jak rozwiązać kwestię gastronomii? Czy skorzystać z usług firmy cateringowej czy też przygotować potrawy na własną rękę? Jeśli ma to być naprawdę impreza tylko i wyłącznie dla bardzo wąskiego kręgu rodzinnego,  z pewnością możecie się tutaj pokusić o samodzielne przygotowanie posiłków. Sporo zaoszczędzicie.

Zakładamy, że kameralne przyjęcie weselne zamknie się w liczbie około 10-5 zaproszonych gości. Przygotowanie jadła i napitku dla takiego grona osób nie jest zadaniem ponad siły. Zawsze mogą Was w tym wspomóc najbliżsi. Dlatego też śmiało możecie rzucić temu wyzwanie. Warto byłoby wykorzystać fakt tak niewielkiej ilości zaproszonych gości, w celu dokonania gruntownego rozeznania się w ich gustach kulinarnych. Myślę, że nie powinno to stanowić większego problemu. Można wtedy przygotować potrawy, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym gościom. I jest tez mniejsze prawdopodobieństwo, że spora część przygotowanych straw się zmarnuje. Dlatego też można perfekcyjnie zoptymalizować wydatki przeznaczone na gastronomię.

Również własnym nakładem sił można sobie poradzić z obsługą gości. Zawsze może pomóc ktoś z najbliższych. Wszak dostawienie 10 czy 15 talerzy, wniesienie nowych dań to nie jest zadanie ponad miarę. Można sobie z tym doskonale poradzić. [Zobacz tez: gentryfikacja, weraph, kuma olszowa ]

Oczywiście nawet na tak niewielkie przyjęcie weselne można skorzystać z zewnętrznej firmy cateringowej. Ma to również swoje zalety. Pierwsza podstawowa to taka, że nie musicie się niczym przejmować. Wszelkie zamówione przez dania zostaną dostarczone. Oczywiście musicie się liczyć ze zwiększeniem kosztów organizacji takiego wesela. Ale w przypadku imprezy na 10 do 15 osób nie powinny być to kwoty kolosalne.

Przed podjęciem decyzji musicie dokonać  oceny: czy będziecie w stanie podołać temu zadaniu. Jeśli w tym względzie macie jakiekolwiek wątpliwość, to lepiej jest skorzystać z usług firmy cateringowej. Jeśli jednak czujecie się na siłach i otrzymacie wsparcie najbliższych – spróbujcie to rozwiązać na własną rękę.

Tags: | |

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gentryfikacja kuma olszowa weraph