posted by admin on wrz 19

Muzyka to nieodłączny element uroczystości weselnych. Na tradycyjnych weselach do tańca przygrywa orkiestra. I choć obecnie można zaobserwować próby jej wyparcia przez różnych DJ-ów czy też przez muzykę puszczaną z płyty, to jednak w tym wypadku tradycja trzyma się mocno. Wiele par młodych, nawet w najwyższym stopniu otwartych na nowości, nie potrafi sobie wyobrazić zabawy weselnej bez grającej na żywo kapeli. I bardzo dobrze, to jest bowiem zwyczaj, który należy mocno pielęgnować.

Dlaczego tak istotna na imprezie weselnej jest obecność orkiestry. Przede wszystkim należy tutaj wyjść z założenia, że wesele to uroczystość spontaniczna pod wieloma względami. Pełna ekspresji swoich biesiadników. Dlatego też idealnie to niej pasują tylko i wyłącznie muzyka grana na żywo. To lider zespołu, dzięki odpowiednim umiejętnościom wodzireja oraz stosownie ułożone playliście może budować emocje na parkiecie. Takie stanu nie osiągniemy dzięki muzyce odtwarzanej na specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Jesteśmy zdania, że również DJ nie jest w stanie kontrolować emocji jakie panują na parkiecie.

Tutaj potrzebny jest lider orkiestry, który jednocześnie jest wodzirejem. To on jest odpowiedzialny za organizowanie zabawy biesiadnikom. Przede wszystkim może odpowiednio ułożyć listę granych utworów. Tak aby między szybkimi i skocznymi kawałkami zagrać coś wolniejszego, po temu by tancerze mogli nieco odpocząć. To również on decyduje, kiedy następują przerwy w zabawie, kiedy goście zasiadają do stołów.

Ale orkiestra i jej lider-wodzirej to nie tylko muzyka. To również wiodąca rola w czasie oczepin. Tutaj niemalże całą organizacja różnych elementów tej części wesela, spoczywa właśnie na jego barkach. To on również może wymyślać różne gry i zabawy dla najmłodszych, po temu by czuli się pełnoprawnymi uczestnikami imprezy. [Zobacz tez : gentryfikacja, weraph, kuma olszowa ]

Wesele z muzyką graną na żywo to impreza spontaniczna i huczna. Bawią się biesiadnicy i bawią się również członkowie kapeli. To najlepsze rozwiązanie kwestii muzycznych na uroczystościach weselnych.

 

Tags: | |

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gentryfikacja kuma olszowa weraph