posted by admin on lut 22

Zastanawiając się na wyborem odpowiedniego transportu do ślubu nie musicie ograniczać się tylko i wyłączcie do kwestii doboru takiego a nie innego samochodu. Możliwości jest bowiem znacznie więcej, a samochód to opcja już mocno oklepana. Coraz popularniejsze – jako transport dla nowożeńców – stają się bryczki z zaprzęgiem konnym. To opcja warta uwagi. Zyskamy nie tylko bardzo ciekawą formę transportu ale również atrakcje dla gości weselnych. Jak jednak znaleźć odpowiednią ofertę tego typu? Z pomocą może przyjść nam internet oraz znajomi.

Poszukiwania warto więc rozpocząć od znajomych. Ktoś może ostatnio organizował wesele i korzystał z tej formy transportu dla nowożeńców i jest w stanie polecić Ci dobrą ofertą tego typu. To było najlepsze rozwiązanie, masz bowiem wtedy pewność, że skorzystasz z usługi już sprawdzonej przez Twoich znajomych, co do których masz pełne zaufanie. A może, ktoś z Twoich znajomych zna właściciela bryczki, który co prawda dotychczas nie wynajmował jej do tego celu, ale po namowach mógłby się skusić na tego typu zarobek, Warto więc rozeznać się w kręgu najbliższych znajomych.

Jeśli jednak znajomi nie są w stanie pomóc nam w tej kwestii, pozostają nam poszukiwania na własną rękę. Warto wtedy zajrzeć do internetu. Tutaj aż roi się od ofert tego typu. Na co możecie liczyć? Przede wszystkim na pięknie przystrojoną bryczkę czy też karocę. Do tego woźnicy ubrani we wspaniałe historyczne stroje. To tego wspaniałe, zadbane konie również odpowiednio wystrojone. To może być wspaniała atrakcja dla gości weselnych. Dodatkowo możecie również skorzystać z tej okazji i wykonać sesję zdjęciową na tle bryczki i koni, co będzie stanowiło wspaniałą pamiątkę.

Czyż nie jest to wspaniała opcja transportu dla pary młodej? To również bardzo interesująca alternatywa dla samochodów zwykle wykorzystywanych do tego celu. Zyskujecie dodatkową atrakcję dla Waszych uroczystości ślubnych. Bryczka to dla Was idealne rozwiązanie. To prestiżowy sposób na pokonanie trasy z kościoła na salę weselną. [Zobacz tez: aranżacja wnętrz warszawa, aranżacje wnętrz, architekt warszawa]

 

posted by admin on lut 22

Wesele, tak jak każda impreza, ma swój punkt kulminacyjny. Z pewnością są nim oczepiny. To bardzo stary, słowiański zwyczaj do dziś praktykowany w różnych formach  na uroczystościach weselnych. Odbywają się zwykle około północy i mają symbolizować przejście panny młodej ze stanu panieńskiego w zamężny. Oczywiście rytuał ten na przestrzeni wieków ulegał znacznym przekształceniom, nie pozostał też odporny na wpływy innych kultur. Jednakże najważniejsze jest to, że przetrwał, ostał się próbie czasu i dziś jest główną atrakcją uroczystości weselnych.

Umiejętne poprowadzeni oczepin to zadanie, które spoczywa na barkach lidera zespołu muzycznego, który jest jednocześnie wodzirejem całej imprezy. To od jego talentu i umiejętności zależy powodzenie tej zabawy. To on musi zorganizować różnego rodzaju konkursu dla biesiadników. Zabawa podczas oczepin przybiera wiele różnych form. Zabawy z krzesłami, konkurs tańca, tańce pokoleniowe, taniec integracyjny, przechodzenie pod sznurkiem, taniec z wałkiem, pociąg… to tylko niektóre z możliwości jakimi dysponuje wodzirej. Oczywiście może on odstąpić o tych najbardziej popularnych form i wymyślić coś całkowicie autorskiego. Warto docenić takiego wodzireja – znaczy to bowiem, że ma inwencję i chce zaskoczyć gości weselnych.

Oczepiny to punkt uroczystości weselnych, kiedy wszyscy goście bawią się razem, a wszystko skupione jest na parze młodej i wodzireju. To spontaniczność i kupa śmiechu. Kiedy na początku wesela może być jeszcze dość sztywna atmosfera, to od oczepin hulanki i swawole idą już na całego. Tutaj już nikt się nie oszczędza. Alkohol i przyśpiewki leją się strumieniami. Zabawa wre na całego i tak już do białego rana.

Dlatego też jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej kapeli weselnej, warto sprawdzić jej kompetencje pod względem przeprowadzenia oczepin. Sama muzyka, choć grana na żywo, może nie wystarczyć by odpowiednio rozruszać weselnych gości. Potrzebny jest zespół muzyczny z prawdziwym showmanem jako liderem. [Zobacz tez: aranżacja wnętrz warszawa, aranżacje wnętrz, architekt warszawa ]