posted by admin on lut 26

Czy zabierając się do organizacji uroczystości  weselnych braliście po uwagę możliwość przeprowadzenia ich na otwartym powietrzu? Swego czasu na wsi takie wesela były normą. Świeże powietrze, nieskrepowana czterema ścianami przestrzeń pozwalała biesiadnikom rozwinąć skrzydła w zabawie. Wydaje się, że tego typu imprezy weselne powoli wracają do łask. Ich organizacja może  być znacznie tańsza od wesel organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu się takiego przedsięwzięcia? Przede wszystkim miejsce – albo decydujemy się na wesele na naszym prywatnym terenie albo też sondujemy możliwość skorzystania z terenów gminnych przeznaczonych do organizowania otwartych imprez. Polecamy jednak zorganizowanie wesela na swojej prywatnej posesji – będzie taniej i dodatkowo nie będziemy narażeni na wizyty osób postronnych. Kwestia następna  to zapewnienie odpowiedniego zaplecza i infrastruktury dla obsługi cateringowej. Możliwe, że zaistnieje konieczność zezwolenia firmie cateringowej na korzystanie z Twoich prywatnych pomieszczeń. Po trzecie należy zamówić stoły i krzesła a także optymalnie zorganizować przestrzeń jadalną i taneczną. Zwłaszcza obszar przeznaczony do tańca powinien być albo dobrze ubity albo wyłożony jakimś materiałem typu płyty chodnikowe. Po temu by zapewnić biesiadnikom maksymalny komfort podczas tańca. Należy również odpowiednio zorganizować oświetlenie. Warto w tym celu wykorzystać na przykład lampy ogrodowe, które odpowiednio rozstawione mogą nadać imprezie bajeczny wręcz klimat.  I na koniec pozostaje nam modlić się o pogodę. To sprawa fundamentalna w organizowaniu tego typu wesela. Musimy mieć absolutną pewność, że tej właśnie nocy pogoda nas nie zaskoczy.  W innym przypadku wesele może zakończyć się całkowitą klapą. [Zobacz tez: architektura, mała architektura, architektura wnętrz ]

Czy wobec tak dużego ryzyka warto podejmować się organizowania uroczystości weselnych na otwartym powietrzu? Wydaje się, że tylko w takiej sytuacji kiedy jesteśmy w stanie szybko i bez większych kosztów przenieść imprezę do pomieszczenia zamkniętego.

posted by admin on lut 25

Sen z powiek spędza Wam kwestia organizacji Waszego wesela? Trudno się dziwić – ogrom spraw jakie musicie załatwić jest znaczny. Wybór odpowiedniej sali i jej wystrojenie, wyselekcjonowanie zespołu muzycznego, catering – to tylko niektóre z zagadnień, którym musicie stawić czoło. A jeśli byłaby taka możliwość aby za jednym zamachem załatwić te wszystkie sprawy? Oczywiście to jest możliwe – wiele bowiem restauracji czy też domów weselnych zajmuje się organizacją uroczystości weselnych od początku do końca  i a każdej niemal płaszczyźnie. Warto zastanowić się nad taką opcja i zdjąć ze swojej głowy ten ogromny ciężar.

W restauracjach a zwłaszcza w domach weselnych organizacja tego typu uroczystości  to główny punkt oferty. Trzeba sobie postawić pytanie czy sami chcemy zmagać się z tym całym przedsięwzięciem czy też jego część – przyjęcie weselne – zlecić właśnie firmie zewnętrznej? W drugim przypadku mamy pewność, że organizacją naszych uroczystości weselnych zajmą się specjaliści, dla których nie będzie to pierwsze zlecenie tego typu. Dlatego szczerze polecamy takie rozwiązanie. [Zobacz tez: architektura, mała architektura, architektura wnętrz ]

Wiele za nim przemawia. Przede wszystkim pozbywamy się kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej sali. Restaurator zorganizuje je nam we własnej restauracji. W dalszej kolejności zajmie pozostałymi elementami związanymi z organizacją wesela: zapewni usługi gastronomiczne i odpowiednie wystrojenie sali. Dzięki temu macie spokojną głowę, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik przez zespół specjalistów. Możecie spokojnie się bawić z innymi biesiadnikami. Często bywa tak, że określona restauracja współpracuje z konkretną kapelą weselną. W tym wypadku, otrzymujesz w pakiecie organizację wesela i usługi zespołu muzycznego.

Scedowanie kwestii organizacji przyjęcia weselnego na rzecz restauracji czy też domu weselnego to rozwiązanie warte uwagi i – co należy podkreślić – coraz popularniejsze. Restauratorzy coraz ubogacają swoje oferty – u niektórych goście weselni mogą również liczyć na nocleg. Ciekawe czym jeszcze w przyszłości zaskoczą pary młode szykujące się o ślubu.