posted by admin on lut 27

W jaki sposób zapewnić obsługę muzyczną wesela? Skorzystać z usług orkiestry czy też DJ-a?  To pytanie z pewnością zadają sobie pary młode, przygotowujące się do organizowania wesel. Jak znaleźć w tym wypadku najbardziej optymalne rozwiązanie? Nie ma to pytanie jednej prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od gustów narzeczeństwa jak i większości zaproszonych biesiadników. Znalezienie kompromisu w tej kwestii może być bardzo trudne, ale tym problemem trzeba się zmierzyć.

Z pewnością orkiestra bardziej przemówi do gustów i przyzwyczajeń bardziej konserwatywnej grupy zaproszonych gości. To ci, którzy na niejednym weselu się już bawili, niejeden toast wznosili i dla nich brak orkiestry może być czymś nie do przełknięcia. Można zrozumieć ten typ biesiadników. Wychowani są na tradycyjnym pojmowaniu uroczystości weselnych, na których zabawa przy dźwiękach orkiestry trwa do białego rana, a lider zespołu jest jednocześnie wodzirejem aktywnie biorącym w niej udział. Oni z pewnością nie zaakceptują innego rozwiązania, a jeśli już na takowe przystaną to zrobią to z niechęcią i raczej nie będą dobrze się bawić na takim weselu.

Wybór DJ-a to z pewnością ukłon w stronę młodszej grupy zaproszonych gości. Oni z kolei, stali bywalcy różnego rodzaju klubów muzycznych, są z tego rodzaju muzyką obyci na co dzień. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie im do gustu i będą się świetnie bawić. Muzyka serwowana przez orkiestrę mogłaby ich nieco krępować. [Zobacz tez: projektant wnętrz, projektowanie wnętrz Wrocław, projektowanie ogrodów ]

Jak więc znaleźć optymalne rozwiązanie w tej kwestii. Należy przede wszystkim zastanowić się na tym, która opcja jest bardziej ekonomiczna. W dalszej kolejności należy wziąć pod uwagę, która grupa biesiadników będzie stanowiła większość wśród gości weselnych  – Ci bardziej konserwatywni czy też raczej Ci otwarci na innowacje. Zawsze jednak można znaleźć jakiej optymalne wyjście z sytuacji. Przecież DJ może również grać rolę wodzireja a także serwować tradycyjne weselne przyśpiewki. Pole do kompromisu jest ogromne. Musimy jednak wiedzieć, że wszystkich nie jesteśmy w stanie zadowolić.

 

posted by admin on lut 27

Wśród zaproszonych na uroczystości weselne gości zawsze znajdą się dzieci. Jak zapewnić im optymalne warunki do zabawy? Osobno czy razem z dorosłymi? Jak uchronić je od kontaktu z alkoholem? To bardzo istotne kwestie, które należy rozpatrzyć na etapie organizowania wesela.

Na początku stwierdzić musimy, że na wszystkich imprezach weselnych w jakich mieliśmy przyjemność brać udział i dokonywać ich obserwacji, dzieci nie miały do dyspozycji jakieś osobnej sali czy też wydzielonego miejsce. Zajmowały miejsce przy stole razem z dorosłymi i też na wspólnym parkiecie się bawiły. Oczywiście rozsądek rodziców sprawiał, że dzieci nie miały dostępu choćby przypadkowego do alkoholu. Jak jednak sprawić by dzieci na weselu się nie nudziły? Do pewnego stopnia są one w stanie same sobie zorganizować zabawę,  ale z czasem będą z pewnością coraz bardziej znużone. Wówczas bardzo istotna jest rola lidera orkiestry – wodzireja. Powinien on zadbać również o rozrywkę dla najmłodszych poprzez organizowanie ciekawych konkursów i zabaw. Wówczas mamy pewność, że dzieci stale będą czymś zajęte i nie będą nudzić się na weselu. Można jednak również zatrudnić specjalną opiekunkę weselną, która zajmie się najmłodszymi gośćmi. W specjalnie wydzielonym miejscu na sali weselnej, będzie dbała o zorganizowanie zabawy dla dzieci. Od jej umiejętności i kreatywności będzie zależeć powodzenie tego typu przedsięwzięcia. Trzeba się jednak w tym wypadku liczyć z dodatkowymi kosztami. Zarówno w jednym jak w drugim wypadku należy jednak pamiętać, że najmłodsi nasi goście są pełnoprawnymi biesiadnikami i im również należy zapewnić optymalną rozrywkę podczas uroczystości weselnych. [Zobacz tez: projektant wnętrz, projektowanie wnętrz Wrocław, projektowanie ogrodów]

Którą więc opcję wybrać? Naszym zdaniem wynajmowanie odpowiedniej opiekunki jest opcją wartą rozważenia. W dalszym ciągu rodzice mają swoją pociechę na oku, ale również mogą być spokojni wiedząc, że opiekuje się nimi profesjonalistka. Przecież na weselu możemy być zafrasowani rozmowami z dawno nie widzianym wujkiem czy kuzynem i stracimy  z oczu nasze dziecko. Do tego alkohol sprawi, że zostaniemy pozbawieni czujności. Warto by wówczas naszą pociechą opiekował się ktoś godny zaufania.