posted by admin on wrz 19

W jaki sposób zapewnić obsługę muzyczną wesela? Skorzystać z usług orkiestry czy też DJ-a?  To pytanie z pewnością zadają sobie pary młode, przygotowujące się do organizowania wesel. Jak znaleźć w tym wypadku najbardziej optymalne rozwiązanie? Nie ma to pytanie jednej prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od gustów narzeczeństwa jak i większości zaproszonych biesiadników. Znalezienie kompromisu w tej kwestii może być bardzo trudne, ale tym problemem trzeba się zmierzyć.

Z pewnością orkiestra bardziej przemówi do gustów i przyzwyczajeń bardziej konserwatywnej grupy zaproszonych gości. To ci, którzy na niejednym weselu się już bawili, niejeden toast wznosili i dla nich brak orkiestry może być czymś nie do przełknięcia. Można zrozumieć ten typ biesiadników. Wychowani są na tradycyjnym pojmowaniu uroczystości weselnych, na których zabawa przy dźwiękach orkiestry trwa do białego rana, a lider zespołu jest jednocześnie wodzirejem aktywnie biorącym w niej udział. Oni z pewnością nie zaakceptują innego rozwiązania, a jeśli już na takowe przystaną to zrobią to z niechęcią i raczej nie będą dobrze się bawić na takim weselu.

Wybór DJ-a to z pewnością ukłon w stronę młodszej grupy zaproszonych gości. Oni z kolei, stali bywalcy różnego rodzaju klubów muzycznych, są z tego rodzaju muzyką obyci na co dzień. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie im do gustu i będą się świetnie bawić. Muzyka serwowana przez orkiestrę mogłaby ich nieco krępować. [Zobacz tez: gentryfikacja, weraph, kuma olszowa ]

Jak więc znaleźć optymalne rozwiązanie w tej kwestii. Należy przede wszystkim zastanowić się na tym, która opcja jest bardziej ekonomiczna. W dalszej kolejności należy wziąć pod uwagę, która grupa biesiadników będzie stanowiła większość wśród gości weselnych  – Ci bardziej konserwatywni czy też raczej Ci otwarci na innowacje. Zawsze jednak można znaleźć jakiej optymalne wyjście z sytuacji. Przecież DJ może również grać rolę wodzireja a także serwować tradycyjne weselne przyśpiewki. Pole do kompromisu jest ogromne. Musimy jednak wiedzieć, że wszystkich nie jesteśmy w stanie zadowolić.

 

Tags: | |

One Comment to “Zamówienie orkiestry weselnej czy DJ?”

  1. Pan WordPress Says:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować komentarz po prostu zaloguj się i wyświetl komentarze do wpisu, gdzie znajdują się opcje ich edycji oraz usuwania.

Powiązane tematy z artykułem: gentryfikacja kuma olszowa weraph