posted by admin on wrz 1

Dzięki uprzejmości Fondazione MAXXI.
Cecilia Fiorenza Urban Movement Design, laureat programu Young Architects (YAP) MAXXI w Rzymie, odświeżyła doświadczenie MAXXI, angażując umysł i ciało w interaktywną, letnią instalację.
UNIRE / UNITE reaguje na obecny kryzys zdrowia publicznego, oferując alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych miejskich mebli, które choreografy ćwiczą i odtwarzają w naszym codziennym życiu.
W czasie, gdy nasz świat boryka się z kryzysem, Urban Movement Design uważa, że konieczne jest ponowne przemyślenie sposobu, w jaki żyjemy i zmiana dezaktywującego, siedzącego trybu życia, który jest obecnie promowany przez nasze zbudowane środowisko.
Praktyka w Nowym Jorku i Rzymie połączyła dwie dyscypliny architektury i terapii ruchu, aby zintegrować zdrowie z powrotem w projekt i promować poczucie wspólnoty.
Ten projekt jest odzwierciedleniem ich filozofii.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Projekt ruchu w mieście:.
Cała natura działa zgodnie z prawem wzajemnych powiązań, ale ludzkość odeszła od tego naturalnego prawa i do nienaturalnego stanu własnego interesu i izolacji.
Położony w pobliżu MAXXI piazza, UNIRE / UNITE jest w pełni dostępny dla wszystkich.
Ścieżka gumy poddanej recyklingowi prowadzi do ergonomicznej konstrukcji siedziska wykonanej z CNC frezowanej warstwy morskiej i tapicerowanej innowacyjnym betonowym płótnem.
Różnorodne pozycje ciała i ćwiczenia inspirowane jogą są zintegrowane z projektem, tworząc System Infinity .
ma to na celu aktywację, wzmocnienie, oczyszczenie i zrównoważenie umysłu i ciała.
W trakcie instalacji zaimplementowana jest seria kodów QR, które umożliwiają odwiedzającym dostęp do informacji o tym, jak wykonać te różne ruchy za pomocą smartfona.
Dodatkowo, doświadczenie jest wzbogacone o winorośle i mgiełki, które oferują cień i chłód w ciepłe letnie dni.
Dzięki uprzejmości Urban Motion Design Chociaż cięcia budżetowe zmusiły Urban Movement Design do skorygowania pierwotnego planu, zachowano istotę projektu.
To z kolei pozwoliło im na pozostawienie dużej ilości placu MAXXI otwartego do gry.
szansa, którą wykorzystali zarówno dzieci, jak i dorośli.
Słowa UNIRE / UNITE.
są wyryte na cementowej nawierzchni, aby przypomnieć zwiedzającym z widokiem na plac od najwyższych pięter MAXXI znaczenie jedności.
Rendering – dzięki uprzejmości Urban Motion Design Po zakończeniu letniej sesji UNIRE / UNITE zostanie rozebrany i przeniesiony na ulice Rzymu, aby wzmocnić relacje między MAXXI a miastem.
Do tego czasu instalacja będzie kontynuowała naukę jogi przez trzy dni w tygodniu na aktualnej stronie MAXXI.
Projekt: Urban Movement Design: Sarah Gluck, Robyne Kassen, Simone Zbudil Bonatti Współpracownicy: Anna Maria Zandara, Andrea Ribechini, Daniele Ludovisi, Marta Veltri, Azzurra Galanti, Vincenzo Gagliardi, Daniele Lampis, Emanuela Magnani, Eduardo Marques, Michael Caton, Ilana Judah , Kerim Eken, Ezra Ardolino, Annah Kassen Dzięki uprzejmości Fondazione MAXXI.
Cecilia Fiorenza Bądź na bieżąco z projektem i Urban Movement Design na swojej stronie na Facebooku.
[więcej w: wiązki kolateralne, wiązka bikolateralna, dombud siemianowice ]

Tags: | |

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dombud siemianowice wiązka bikolateralna wiązki kolateralne